Milan siguron transferimin e madh, përfshihet edhe Andre Silva - Bota Sot
Milan siguron transferimin e madh, përfshihet edhe Andre Silva

Futboll

Milan siguron transferimin e madh, përfshihet edhe Andre Silva

Më: 1 shtator 2019 Në ora: 19:45
Ante Rebic

Lajmet e fundit tregojnë që Ante Rebic do të bashkohet me Milanin si huazim me mundësi për ta blerë për 30 milionë euro, me Andre Silva i cili do shkojë në Eintracht Frankfurt.

Sipas Sky Sport Italia, Sky Sport Germany dhe Sportitalia, një marrëveshje është bërë praktikisht dhe mbeten vetëm testet mjekësore për t’u përfunduar.

Rebic kishte qenë shumë afër Interit, por vetëm nëse ata do vendosnin ta shisnin Matteo Politano te Fiorentina, diçka që Antonio Conte nuk e ka dashur.

Prandaj, Milani hyri në garë me të njëjtën formulë, një huazim me mundësi për ta blerë për 25 milionë euro plus bonuse, gjë që bëhet detyrim pas një numri të caktuar paraqitjesh.

Jo vetëm që anësori kroati po fluturon sonte për testet mjekësore që do t’i zhvillojë nesër në mëngjes, por Milani gjithashtu po miraton një shkëmbim.

Sipas ekspertit të transferimit të Sky Sport Italia, Gianluca Di Marzio, Andre Silva ka rënë dakord për një transferim në Eintracht Frankfurt, që ka shumë të ngjarë të jetë me të njëjtën formulë të një huazimi me mundësi për ta blerë për 25-30 milionë euro.

Fiorentina gjithashtu përfiton, pasi atyre u detyrohet 30-50 përqind e shumës së transferimit të Rebic pasi e kanë shitur në Eintracht.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...