“Alexis, do të këtë sukses të Interi” - Bota Sot
“Alexis, do të këtë sukses të Interi”

Futboll

“Alexis, do të këtë sukses të Interi”

Më: 5 shtator 2019 Në ora: 10:09
Alexis Sanchez

Ish-sulmuesi i Interit, Alessandro Altobelli ka mirëpritur sulmuesin, Alexis Sanchez.

Sanchez iu bashkua Interit javën e kaluar në formë huazimi.

Për këtë gjë Altobelli është i gëzuar pasi mendon se do të jetë arma sekrete për të mundur Juventusin.

“Është një lojtar i cili është i njohur në Itali. Mund të luaj si qendërsulmues, ndihmës sulmuesi ose sulmues i krahut. Inter është klub që dëshiron të fitojë dhe me Sanchez kanë një klub të fortë. Juventusi qendron përpara, por kiliani mund të jetë arma sekrete për “Neurazurët”, që të mposhtë “Zonjën e Vjetër”, ka deklaruar ai.

Interi këtë sezon ka dy fitore dhe është në vendin e parë në tabelë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat