Suada: Nuk është turp me humb prej më të mirit të Europës - Bota Sot
Suada: Nuk është turp me humb prej më të mirit të Europës

Futboll

Suada: Nuk është turp me humb prej më të mirit të Europës

Nga: K. G. Më: 12 shtator 2019 Në ora: 12:17
Suada: Nuk është turp me humb prej më të mirit të Europës

Futbollistja më përvojë, Suada Jashari, anëtare e kampiones së Kosovës, Mitrovica, shkruan se nuk është turp të humbësh nga kampionia e Gjermanisë.

Mitrovica pësoi humbje me 10:0 nga Wolfsburgu, në ndeshjen e parë të 1/16-së së kualifikueseve për Champions League. 
Nuk është turp me humb prej më t'mirit të Europës.

Ne akoma jemi ekip i ri për mos me humb në këtë kompeticion. Është Wolfsburgu, 5 herë kampion i Gjermanisë, 5 herë fitues i kupës së Gjermanisë, është ekip që e ka fituar dy herë Champions League e 2 herë u kanë finalist i kësaj gare.

Ne jemi në 32 ekipet më të mira të Europës dhe për momentin është arritje e madhe. Asnjë rezultat nuk e thyen këtë ekip e nuk na zhgenjën, përkundrazi është shtysë për me punu më shumë. Faleminderit atyre që na mbështesin”, shkruan Suada Jashari.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...