“De Ligt zgjodhi Juventusin për paratë” - Bota Sot
“De Ligt zgjodhi Juventusin për paratë”

Futboll

“De Ligt zgjodhi Juventusin për paratë”

Më: 20 shtator 2019 Në ora: 07:23
Matthijs de Ligt

Barcelona pretendon se Matthijs de Ligt zgjodhi Juventusin për motivin e vetëm të parave.

Barça ishte favorite për blerjen e qendërmbrojtësit, por ai zgjodhi Juventusin me një rrogë vjetore 8 milionë euro plus 4 milionë bonuse në pesë vite.

“I bëmë një ofertë, por ai preferoi Juven, ku taksat italiane e lejojnë të fitojë më shumë para,” shprehet CEO Oscar Grau gjatë një prezantimi të buxhetit të klubit.

“Neymar? Bëmë një ofertë të madhe për të, një pa lojtarë në shkëmbim dhe një me lojtarë, por ai ishte i paarritshëm. Megjithatë, kam ndjesinë se PSG nuk ishte i hapur për shitjen e tij.”

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...