Krasniqi rikthen Skënderbeun te fitorja - Bota Sot
Krasniqi rikthen Skënderbeun te fitorja

Futboll

Krasniqi rikthen Skënderbeun te fitorja

Më: 21 shtator 2019 Në ora: 18:32
Krasniqi rikthen Skënderbeun te fitorja

Pas dy humbjeve radhazi, Skënderbeu u rikthye te suksesi, duke mposhtur me rezultatin minimal 1:0 Teutën në Korçë, falë një goli të shënuar nga sulmuesi Krasniqi në pjesën e parë të takimit.

Në stadiumin “Skënderbeu” u zhvillua një ndeshje interesante, ku durrsakët e Shkëmbit ishin favoritë për të marrë tre pikët, por në fund festuan djemtë e Ilir Dajës, që shkuan në kuotën e 9 pikëve, pas 5 javëve të para dhe parakaluan Teutën në renditje.

Zhgënjen sërish ndërkohë Partizani, që nuk arriti të rikthehet te fitorja në sfidën që luajti në stadiumin “Selman Stërmasi” përballë të rikthyerve rishtazi në Superiore, Bylisit.

Sfida në kryeqytet nisi me dridhjen e frikshme të shkaktuar nga tërmeti i frikshëm që goditi sot vendin, ndërsa pak minuta më vonë të kuqtë u detyruan të bëjnë edhe një ndërrim te detyruar, me Telushin që i la vendin brazilianit Willian Cordeiro.

Megjithatë kampionët në fuqi nuk arritën të bëjnë diferencën, pasi sfida ishte e balancuar, me ballshiotët që ishin rreshtuar mirë mbrapa he kundërsulmonin vazhdimisht rrezikshëm.

Në minutën e 73-të Partizani kaloi në avantazh pas një aksioni me Lorenc Trashin protagonist, që hodhi topin në zonë, aty ku Peposhi devijoi në mënyrë të pafat në portën e mbrojtur nga Hidi.

Kur dukej se gjithçka po shkonte mirë dhe se “të kuqtë” do të merrnin 3 pikët, ishte futbollisti Ntephe i Bylisit, që u harrua nga mbrojtja e Partizanit dhe befasoi duke gjetur golin e barazimit në minutat shtesë, duke u dhuruar një pikë me mjaft vlerë ballshiotëve.

Në orën 19:00 vëmendja do të spostohet në “Elbasan Arena” ku do të luhet edhe kryendeshja e javës Kukësi-Tirana.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...