Futbollisti i Kosovës motivohet me librin e UÇK-së para ndeshjes me Çekinë - Bota Sot
Futbollisti i Kosovës motivohet me librin e UÇK-së para ndeshjes me Çekinë

Futboll

Futbollisti i Kosovës motivohet me librin e UÇK-së para ndeshjes me Çekinë

Më: 13 nëntor 2019 Në ora: 14:36
Kosova

Kombëtarja e Kosovës ka arritur në Pragë të Cekisë mesditen e sotme, ndërsa nesër do përballet me kundërshtarin direkt të grupit, Çekinë.

Për futbollistët është barra e afro 10 milionë Shqipëtarve ky takim, kështu që i duhen motivime ndër më të ndryshmet për ta mbajtur lart moralin para ndeshjes së shekullit.

Mergim Vojvoda është njëri prej lojtarëve bazë të kombëtares sonë, e ndoshta ai ka sjellë mënyrën më të vecantë për të motivuar vetën para sfidës së rëndësishme.

Mbrojtësi i Kosovës në rrjetin social Instagram postoi një fotografi sa artistike aq motivuese, Vojvoda është duke lexuar librin “Ushtria Çlirimtare e Kosovës dhe lufta në Kosovë”

Image

Për më tepër që lojtari vjen nga një zonë ku gjatë kësaj kohe është e njohur për rezistencën ndaj okupatorit serb, pra Skenderaj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat