Barça merr miratimin e Messi-t, dridhen gjigantët e Serisë A - Bota Sot
Barça merr miratimin e Messi-t, dridhen gjigantët e Serisë A

Futboll

Barça merr miratimin e Messi-t, dridhen gjigantët e Serisë A

Më: 17 nëntor 2019 Në ora: 00:17
Leo Messi

Barcelona synon të përforcohet në mbrojtje dhe është vënë në kërkim të pasardhësit të Gerard Pique, i cili është 32-vjeç tashmë dhe nuk po shkëlqen si në të shkuarën me katalanasit.

Sipas shtypit spanjoll, lojtari i përzgjedhur nga Barça është ylli i Inter-it, Milan Skriniar. Disa burime brenda klubit kanë konfirmuar për Diario Gol se 24-vjeçari do të ishte përforcimi ideal për mbrojtjen dhe se e vlerësojnë atë rreth 60 milionë euro.

Gjithmonë sipas Diario Gol, ky operacion është miratuar edhe nga Leo Messi. Problemi i vetëm është se Skriniar do të bëhej pjesë e formacionit titullar të katalanasve vetëm në rast të një lamtumire të Pique.

Sllovaku, i cili nuk e pëlqen idenë e qëndrimit në stol, duket se do të preferonte transferimin te Real Madrid, një tjetër skuadër që po mendon seriozisht për ta blerë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat