Chelsea nis bisedime të reja me Lyon, për shërbimet e Dembele - Bota Sot
Chelsea nis bisedime të reja me Lyon, për shërbimet e Dembele

Futboll

Chelsea nis bisedime të reja me Lyon, për shërbimet e Dembele

Më: 23 janar 2020 Në ora: 20:45
Dembele

‘Blutë’ e Londrës kanë hasur në telashe në fazën e sulmit këtë edicion, duke pasur si opsion të mirë vetëm Tammy Abraham.

Së fundmi, Chelsea është interesuar për një sulmues, dhe sipas raportimeve të ‘The Sun’, bëhet e ditur se Chelsea janë kthyer te Lyon për bisedimet rreth Moussa Dembele.

Synimi kryesor i Chelsea është Cavani i PSG, por kampionët e Ligue 1 duket se do të arrijnë marrëveshje me Atletico Madrid.

Dembele shihet se kandidati më i fortë për sulmin, dhe alternativa më e mirë për Edinson Cavani.

Vlera e lojtari shkon diku rreth 45 milionë funte. Mbetet të shihet nëse Chelsea do të arrijë të plotësojë kushtet e Lyon, për të siguruar kartonin e lojtarit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat