Kështu dukej Fadil Vokrri me rrip, dy emra interesant në krahë të tij në vitin 1985-1986! - Bota Sot
Kështu dukej Fadil Vokrri me rrip, dy emra interesant në krahë të tij në vitin 1985-1986!

Futboll

Kështu dukej Fadil Vokrri me rrip, dy emra interesant në krahë të tij në vitin 1985-1986!

Nga: Kemajl Goca Më: 25 janar 2020 Në ora: 11:58
Bjekoviq, Gjurovski, Vokrri e Vukotiq

Legjenda e futbollit të Kosovës, i ndjeri Fadil Vokrri, kudo që ka shkuar ka lënë gjurmë të pashlyeshme.

I papërsëritshmi, nga Llapi në Prishtinë, në Partizan, në Nime e në Fenerbahce, ndërroi jetën me 9 qershor të vitit 2018 në kohën kur ishte president i Federatës së Futbollit të Kosovës. 

Dy fotografi atraktive, të asaj periudhe të artë (1985-1986), kohën kur Vokrri ish reprezentues i ish Jugosllavisë.
Në fotografi janë Millosh Bursaç, Fadil Vokrri dhe Dragan Stojkoviq. 

Image

Në fotografinë që gjendet lartë, Nenad Bjekoviq, është i dyti Milko Gjurovski dhe i treti Fadil Vokrri e Vukotiq, ku shihet me rripin e tij simpatik të asaj kohe.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat