Rabiot në marrëveshje për mesfushorin Paul Pogba - Bota Sot
Rabiot në marrëveshje për mesfushorin Paul Pogba

Futboll

Rabiot në marrëveshje për mesfushorin Paul Pogba

Më: 31 maj 2020 Në ora: 14:52
Rabiot në marrëveshje për mesfushorin Paul Pogba

Juventus e ka vendosur mesfushorin Adrien Rabiot në marrëveshje për mesfushorin Paul Pogba.

Që një kohë të gjatë Pogba është i lidhur me rikthimin në Torino, por pas shumë ofertave marrëveshja nuk u arrit.

Oferta më e fundit nga “Bianconerët” përfshin edhe Rabiot, i cili pëlqehet që një kohë të gjatë nga “Djajtë e Kuq”.

Rabiot u transferua verën e kaluar te Juventus nga PSG, mirëpo ka bërë vetëm 11 paraqitje në formacionin e parë.

Everton dhe Arsenal mbesin të interesuara për francezin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat