Ballkani – Feronikeli, formacionet zyrtare - Bota Sot
Ballkani – Feronikeli, formacionet zyrtare

Futboll

Ballkani – Feronikeli, formacionet zyrtare

Më: 3 qershor 2020 Në ora: 15:24
Ilustrim

Pas gjysmëfinales së djeshme të Kupës mes Prishtinës dhe Drenicës, sot në Suharekë luhet cifti tjetër interesant.

Lideri i klasifikimit, Ballkani, pret kampionin dhe fituesin aktual të Kupës, Feronikelin.

Edhe pse vendësit janë favoritë, në fushën e blertë pritet një luftë e madhe pasi që të dy ekipet duan medoemos kalimin në finale, për të ndjekur rrugën më të lehtë drejt Evropës.

KUPA E KOSOVËS – Faza 1/2:

16:00 BALLKANI – FERONIKELI

Ballkani: Rugji, Berisha, Potoku, Prekazi, Krasniqi, Gashi, Baftiu, Kuc, Daku, Topalli, Hoxha.

Feronikeli: Troshupa, Lladrovci, Islami, Hoxha, Berisha, Thaqi, Bojku, Dabiqaj, Harmon, Hoti, Silva.

Gjyqtarët: Visar Kastrati, Edmond Zeqiri, Famit Sekiraqa, Bardh Ajet.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat