Drita i falet Astrit Fazliut - Bota Sot
Drita i falet Astrit Fazliut

Futboll

Drita i falet Astrit Fazliut

Nga: K. G. Më: 6 qershor 2020 Në ora: 17:48
Drita i falet Astrit Fazliut

Drita nga Gjilani merr përkohësisht kreun në elitën e futbollit.

Skuadra nga Gjilani si vendas e mposhti me 1:0 Flamurtarin e Prishtinës në takimin e javës së 23-të të elitës së futbollit të Kosovës.

Në minutën e 26-të Astrit Fazliu shënoi për fitoren e vendasve pas asistimit nga Xhevdet Shabani.

Drita udhëheq renditjen me 46 pikë, ka një takim më tepër dhe dy pikë më shumë se Ballkani nga Theranda, ndërsa Flamurtari është në pozitën e tetë me 28 sosh,

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat