Humbje tronditëse e Interit, ngec për titull - Bota Sot
Humbje tronditëse e Interit, ngec për titull

Futboll

Humbje tronditëse e Interit, ngec për titull

Nga: K. G. Më: 5 korrik 2020 Në ora: 19:18
Humbje tronditëse e Interit, ngec për titull

Skuadra e Interit pësoi humbje tronditëse si vendas me rezultat 2:1 nga Bologna, në takimin e javës së 30-të të Serie A në futboll.

Lukaku shënon në minutën e 22-të për epërsinë e Interit, por nuk mjaftoi kjo.
Mysafirët befasuan për të mirë me golat e Juwaras në minutën e 74-të dhe Barrow në atë të 80-tën ku i siguruan fitoren me 1:2 Bolognas. 

Në minutën e 62-të, Martinez e humb penalltinë për Interin. 

Ndeshje me të dy skuqur Bastoni i Interit u përjashtua në minutën e 77-të dhe Soriano i Bolognas në atë të 57-tën.

Interi është në vend të tretë me 64 pikë dhe ngec për titull, mbetet për 11 pikë larg Juventusit lider dhe Bologna është në pozitën e nëntë me 41 pikë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat