Milan blenë përfundimisht kartonin e Kjaer - Bota Sot
Milan blenë përfundimisht kartonin e Kjaer

Futboll

Milan blenë përfundimisht kartonin e Kjaer

Më: 5 korrik 2020 Në ora: 23:22
Simon Kjaer

Milani pritet të aktivizojë opsionin e tyre të blerjes prej 3.5 milionë eurosh të Simon Kjaer, duke e transferuar atë plotësisht nga Sevilla.

Mbrojtësi danez ka qenë në ‘San Siro’ që nga janari, kur ndërpreu huazimin e tij me Atalanta për shkak të vështirësive taktike me Gian Piero Gasperini.

Ai që nga momenti është bërë partneri më ideal përkrah Alessio Romagnoli.

Sipas Milannews.it, klubi më në fund ka rënë dakord të aktivizojë mundësinë e blerjes për 3.5 milionë dhe të blejë Kjaer plotësisht.

Koha po mbaron, sepse afati i klauzolës raportohet të jetë 15 korriku.

31-vjeçari e njeh mirë Serinë A, pasi tashmë kishte luajtur për Palermo në 2008-10 dhe Romën në 2011-12.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat