Covid-19 ‘pushton’ Partizanin, ja kush janë 3 futbollistët e tjerë që rezultuan pozitivë - Bota Sot
Covid-19 ‘pushton’ Partizanin, ja kush janë 3 futbollistët e tjerë që rezultuan pozitivë

Futboll

Covid-19 ‘pushton’ Partizanin, ja kush janë 3 futbollistët e tjerë që rezultuan pozitivë

Më: 10 korrik 2020 Në ora: 06:42
Partizani

Tre lojtarë të tjerë të Partizanit kanë rezultuar pozitivë me Covid-19. Sipas njoftimit zyrtar të klubit tre pjestarë të ekipit: Erald Çinari, Esat Mala dhe Kristi Kote kanë rezultuar pozitiv me koronavirus dhe janë asimptomatikë.

Në zbatim të protokollit të miratuar nga Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, lojtarët janë izoluar dhe nuk do të jenë pjesë e skuadrës për ndeshjen e radhës.

Partizani njofton se ekipi gëzon gjendje optimale dhe panvarësisht mungesave është gati për të dhënë maksimumin në derbin me Tiranën.

Ja njoftimi i plotë i FK Partizanit:

FK Partizani njofton rezultatet e testeve të kryera nga ekipi për COVID-19. Në total janë kryer 50 tamponë dhe nga përgjigjet zyrtare të konfirmura nga ISHP (Insituti Shëndetit Publik), tre pjestarë të ekipit Erald Çinari, Esat Mala dhe Kristi Kote kanë rezultuar pozitiv me COVID-19 dhe janë asimptomatikë. Pjesa tjetër e skuadrës, stafi dhe punonjës të klubit kanë dalë negativ.
Në zbatim të protokollit të miratuar nga Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, lojtarët janë izoluar dhe nuk do të jenë pjesë e skuadrës për ndeshjen e radhës. Ekipi gëzon gjendje optimale dhe panvarësisht mungesave është gati për të dhënë maksimumin në derbin me Tiranën.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat