Bruno Fernandes fantastik, barazon rekordin e CR7 dhe Salah në Premier League - Bota Sot
Bruno Fernandes fantastik, barazon rekordin e CR7 dhe Salah në Premier League

Futboll

Bruno Fernandes fantastik, barazon rekordin e CR7 dhe Salah në Premier League

Më: 12 korrik 2020 Në ora: 09:00
CR7, Bruno Fernandes

Portugezi i Manchester United është transferuar në kampionatin anglez vetëm pak muaj më parë, por kaq i ka mjaftuar për t’u bërë lideri i ekipit me gola dhe asiste.

Tani, ish-ylli i Sporting-ut ka vendosur edhe një rekord të bukur historik, duke barazuar atë që vetëm shtatë lojtarë të tjerë në total kanë arritur ta bëjnë në tokën angleze.

25-vjeçari, në fakt, është shapllur për herën e dytë radhazi lojtari i muajit në Premier League.

Vetëm gjashtë lojtarë të tjerë kishin arritur ta bënin një gjë të tillë para tij: Robbie Foëler (1995), Dennis Bergkamp (1997), Cristiano Ronaldo (2006), Harry Kane (2015), Jamie Vardy (2015) dhe Mohamed Salah (2018).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat