Presidenti i Bayernit: Trajneri na sjell Champions League - Bota Sot
Presidenti i Bayernit: Trajneri na sjell Champions League

Futboll

Presidenti i Bayernit: Trajneri na sjell Champions League

Më: 12 korrik 2020 Në ora: 11:48
Presidenti i Bayernit: Trajneri na sjell Champions Leaguea

Herbert Hainer, presidenti i kampionëve të Gjermanisë, është i bindur te forca e skuadrës për të shkuar së më larg në Champions. Pasi u zbulua rrugëtimi i skuadrës së tij, Hainer tha se kishte besim tek ekipi i tij.

“Kjo skuadër nën drejtimin e Hansi Flik ka treguar se mund të bëjë gjëra të mëdha. Kërkoj nga djemtë që të mendojnë për ndeshjen e radhës sapo të rikthehemi në fushën e stërvitjes. Objektivi është të kalojmë në fazën tjetër, më pas do të shohim mundësitë tona për të shkuar më tej. Jam i bindur se do të bëjmë mirë, pasi shoh një skuadër të uritur për të fituar”, tha presidenti i Bajernit të Mynihut, Herbert Hainer, për faqen zyrtare të klubit gjerman.

SALIHAMIXHIÇ – Hasan Salihamixhiç është i kënaqur me atë çfarë pa dje në Nyon. Për drejtorin sportiv të bavarezëve kalimi në finale është një mision më se i mundshëm për të dhe skuadrën e tij. “Do të japim gjithçka për t’i shkuar deri në fund këtij komepticioni. Nuk fshihemi, duam trofeun. E them këtë pasi besoj te forca e skuadrës. Bajerni hyn tek ekipet më të mira në botë dhe si i tillë kërkon të jetë protagonist në Champions”, tha Brazo.

Boshnjaku shtoi se për të bërë këtë, skuadra duhet të ruajë përqendrimin në sfidën e dytë ndaj Çelsit. Vijmë menjëherë nga pushimet. Të gjithë e dinë që nuk është e lehtë të hysh menjëherë në ritëm. Aq më tepër në një kompeticion si Champions-i. Të jemi gati, të uritur dhe me besim të plotë. Të mos nënvlerësojmë asnjë kundërshtar duke nisur nga Çelsi”, përfundoi Salihamixhiç.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat