Zidane lë në shtëpi shumë yje për ndeshjen ndaj Leganesit - Bota Sot
Zidane lë në shtëpi shumë yje për ndeshjen ndaj Leganesit

Futboll

Zidane lë në shtëpi shumë yje për ndeshjen ndaj Leganesit

Më: 19 korrik 2020 Në ora: 08:28
Zinedine Zidane

Sonte mbrëma Real Madrid luan ndehsjen e fundit të kampioantit spanjoll për këtë sezon. Madrilenët do përballen me leganes në trasnfertë, në një takim që vlen vetëm për statistika pasi titulli ëshët fituar tashmë. Trajneri Zidane ka publikuar listen e të ftuarve, ku ka vendosur që disa lojatrë të lejë pushim.

Bëhet fjalë për Hazard, James dhe Bale, me këtë të fundit që me shumë mundësi do largohet nga ”Loss Blancos”. Sa i përket belgut Hazard, ”timonieri” nuk ka preferuar të rrezikojë pasi ai nuk është në formën e tij më të mirë.

Të ftuarit:

Portierë: Courtois, Areola, Altube.

Mbrojtës: Carvajal, Militao, Ramos, Varane, Nacho, Mendy.

Mesfushorë: Kroos, Modric, Casemiro, Valverde, Isco.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat