PSG e shfrytëzon Neymarin për ta sjellë në Ligue 1 Vinicius Jr - Bota Sot
PSG e shfrytëzon Neymarin për ta sjellë në Ligue 1 Vinicius Jr

Futboll

PSG e shfrytëzon Neymarin për ta sjellë në Ligue 1 Vinicius Jr

Më: 21 korrik 2020 Në ora: 22:01
Vinicius është paraqitur si synim kryesor i PSG, të cilët do të humbasin Edinson Cavanin këtë verë

Paris Saitn Germain raportohet mendon një veprim për yllin e Real Madrid, Vinicius Junior, duke shpresuar se miqësia e tij me Neymar, do ta tundojë për një transferim në Francë.

Neymar duket se do të qëndrojë te PSG, me pandeminë globale koronavirus që do të diktojë edhe tregun e transferimeve në futboll.

Dhe PSG po shikon mundësinë që atij dhe Kylian Mbappe t’ua sjellë një partner të ri për pjesën sulmuese.

Sport raporton se Vinicius është paraqitur si synim kryesor i PSG, të cilët do të humbasin Edinson Cavanin këtë verë, ndërsa duket e pasigurt edhe e ardhmja e Angel Di Maria.

Vinicius që Real Madridi i është bashkuar nga Flamengo, ka edhe katër vite kontratë me ‘Los Blancos’, ndërsa klauzola e lirimit të tij është 700 milionë euro.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat