Tre yjet e radhës që mund të largohen nga Juventusi

Futboll

Tre yjet e radhës që mund të largohen nga Juventusi

Më: 25 shtator 2020 Në ora: 12:06
Foto Ilustrim

Juventus dhe Andrea Pirlo kanë filluar të pastrojnë ekipin, duke dashur largimin e lojtarëve të panevojshëm.

Klubi në radhë të parë dëshiron të heqë qafe brazilianin Douglas Costa, dhe gjermanin Sami Khedira, sepse kjo dyshe nuk ka vend në idetë e Andrea Pirlos.

Derisa Khedira do të largohet me ndërprerje të kontratës, më e vështirë qëndron situata e Douglas Costa.

Lojtari ka qenë i lidhur me një kalim te Wolves, por e ka refuzuar këtë kalim.

Tani Juventusit i duhet t’i gjejë një skuadër anësorit, i cili në të kaluarën ka qenë pjesë e Bayern Munich.

Në listën e transferimeve është edhe Mattia De Sciglio.

Nga Juventus tashmë janë larguar disa lojtarë, si Gonzalo Higuain, Miralem Pjanic dhe Blaise Matuidi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat