Kjo është gjendja e Ante Rebic pas lëndimit që pësoi

Futboll

Kjo është gjendja e Ante Rebic pas lëndimit që pësoi

Më: 28 shtator 2020 Në ora: 19:53
Ante Rebic

Milani merr lajmin më të mirë dhe Ante Rebic mund të buzëqeshë: rënia e keqe kundër Crotone nuk shkaktoi dëmtime serioze në bërrylin e sulmuesit të Milanit, i cili do t’i nënshtrohet një rezonance mangetike brenda 10 ditësh.

Më poshtë është njoftimi për shtyp nga klubi kuqezi.

“AC Milan njofton se pas zhvendosjes së bërrylit të tij të majtë të pësuar në ndeshjen Crotone-Milan, sot Ante Rebić iu nënshtrua një skanimi CT që konfirmoi mungesën e frakturave dhe hetimeve të mëtejshme që përjashtuan ndërlikimet e nervit vaskular periferik.

Një rezonancë kontrolli me vlerësimin e specialistëve është planikuar për rreth dhjetë ditë”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat