​Del Piero zbulon dy rivalët e Juventusit për titull

Futboll

​Del Piero zbulon dy rivalët e Juventusit për titull

Më: 28 shtator 2020 Në ora: 21:05
Alessandro Del Piero

Alessandro Del Piero ka paralajmëruar ish-klubin e tij për luftën në garën për titull dhe ka përmendur dy skuadrat tjera pretendente për titullin kampion në sezonin 2020/21.

Roma e ndali Juventusin me një barazim 2-2 të dielën, derisa Interi e filloi sezonin me një fitore ndaj Fiorentinës me rezultat 4-3. Nga ana tjetër Atalanta triumfoi me rezultat 4-2 në ballafaqim me Fiorentinën.

“Interi dhe Atalanta janë kandidatë serioz për titull në këtë edicion.”, tha Del Piero për “Sky Sport Italia”.

“Atalanta është rritur shumë dhe ka krijuar mentalitetin e duhur. Sa i përket Interit, ne i kemi parë pesë zëvendësimet që ata i kanë bërë dhe e dimë se sa vendimtar ata mund të rezultojnë. Nuk duhet harruar që aty është edhe Lazio”, përfundoi Del Piero.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat