Caktohet gjyqtari për ndeshjen Juventus – Barcelona

Futboll

Caktohet gjyqtari për ndeshjen Juventus – Barcelona

Më: 26 tetor 2020 Në ora: 14:46
Danny Makkelie

Është caktuar gjyqtari për ndeshjen Juventus – Barcelona.

Liga e Kampionëve na sjell këtë javë një nga përballjet më interesante të këtij sezoni.

Juventus është skuadra nikoqire e Barcelonës, në kuadër të grupeve të Ligës së Kampionëve.

UEFA tashmë ka caktuar edhe gjyqtarin që do të ndajë drejtësinë në këtë takim.

Danny Makkelie, njeriu që ndau drejtësinë në ndeshjen Maqedoni e Veriut – Kosovë do të jetë ai që ndanë drejtësinë në ndeshjen Juve – Barcelona.

Juventus dhe Barcelona përballen më 28 tetor, në ‘Allianz Stadium’.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat