Dybala është në listën e transferimeve të Realit

Futboll

Dybala është në listën e transferimeve të Realit

Më: 29 tetor 2020 Në ora: 17:14
Dybala është në listën e transferimeve të Realit

Sulmuesi i Juventus Paulo Dybala është në listën e transferimeve të Real Madrid, raportojnë mediet italiane.

Argjentinasi po negocion me udhëheqjen e “Bianconerëve” për të vazhduar bashkëpunimin deri në vitin 2025, dhe “Mbretërit” po monitorojnë nga afër situatën.

Dybala ka treguar vitet e fundit se ai është një nga sulmuesit më të mirë në Evropë, kështu që Real dëshiron ta sjellë atë në “Santiago Bernabeu”.

Juventus është i gatshëm të shesë Dybalan nëse një ofertë e mirë arrin, dhe Real është i gatshëm të ofrojë dy lojtarë për nënshkrimin e tij.

Gjegjësisht, gazeta “AS” pretendon se Zidane është i gatshëm të dërgojë Isco dhe Vinicius në Torino për të marrë argjentinasin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat