Lazio humbet simbolin e klubit

Futboll

Lazio humbet simbolin e klubit

Më: 1 dhjetor 2020 Në ora: 15:00
Lazio humbet simbolin e klubit

Pas vdekjes së zëdhënësit të Lazios, Arturo Diaconale (75 vjeç), figurë historike e klubit, presidenti Claudio Lotito shkroi një letër në faqen zyrtare të klubit:

“I dashur Arturo, na ke, më ke lënë…

Për shumë vite jemi takuar, së pari si miq të thjeshtë që takohen, dhe si të gjithë miqtë kemi biseduar për gjithçka që na bashkoi; atëherë si një bashkëpunëtor i çmuar që unë e dëshiroja fort në familjen Lazio, për të cilën ju keni qenë gjithmonë një mbështetës i shkëlqyeshëm. Dhe menjëherë fillove të sjellësh ide, të propozosh projekte, të ndash përvojën tënde me të gjithë sektorin e komunikimit …

I dashur Arturo, do të më duket e pamundur të mos shoh ecjen tënde elegante, të përbërë nga një epokë tjetër kavalierësh, përgjatë rrugëve të Formello …

Zëri yt, mënyra jote e paraqitjes së ideve, mënyra e qetë dhe gjithmonë e hapur, e mirë.

Arturo, ndërsa luftoje me gjithë forcën tënde, me dinjitet dhe në heshtje, vazhdove të telefonosh, pyessh, të interesohesh se si po shkonin gjërat. Shembull për shumë.

Arturo, unë jam më se i sigurt se Zoti ynë të ka mirëpritur dhe ngushëlluar, duke të dhënë forcën për të vazhduar, në një mënyrë tjetër, të jesh pranë familjes dhe të gjithë atyre me të cilët ke mbushur jetën dhe që të kanë njohur dhe vlerësuar .. .

Kudo që të jesh…”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat