Formacionet zyrtare, Valladolid – Real Madrid, Zidane kërkon t’i ofrohet Atleticos

Futboll

Formacionet zyrtare, Valladolid – Real Madrid, Zidane kërkon t’i ofrohet Atleticos

Më: 20 shkurt 2021 Në ora: 20:05
Foto

Real Madridi e ka një rast të artë për ta ndezur luftën për titull në La Liga nëse sonte e mposht Valladolidin.

Humbja e Atletico Madridit nga Levante me rezultat 2-0 i ka rritur apetitet e Real Madridit dhe Barcelonës pasi në rast se i fitojnë ndeshje përkatëse, lufta për titull në La Liga do të hapej më shumë se kurrë në këtë edicion.

Ndeshja Valladolid – Real Madrid starton nga ora 21:00 dhe këto janë formacionet zyrtare:

Valladolid: Masip, Perez, Joaquin, Bruno, Nacho, Alcaraz, Mesa, Janko, Perez, Orellana, Guardiola

Real Madrid: Courtois, Varane, Nacho, Kroos, Modric, Asensio, Casemiro, Lucas, Viniciuz, Mendy, Mariano

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat