“Djajtë e Kuq” kanë humbur rreth 150 milionë euro

Futboll

“Djajtë e Kuq” kanë humbur rreth 150 milionë euro

Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 18:41
“Djajtë e Kuq” kanë humbur rreth 150 milionë euro

Pandemia e Coronavirusit ka vendosur në një krizë ekonomike thuajse të gjithë botën dhe këtu nuk mbetet pas as futbolli, ku shumë klube kanë pasur probleme.

Në Angli, një prej klubeve që duket se ka pasur më shumë humbje është Manchester United.

Sipas mediave, “Djajtë e Kuq” kanë humbur rreth 150 milionë euro vetëm për shkak të pandemisë.

Sigurisht, të gjithë shpresojmë në një normalizim sa më të shpejtë të situatës, ku të nisin të mbushen edhe shkallët e stadiumit, pasi përveç anës ekonomike, futbolli humbet edhe bukurinë e tij pa tifozë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat