Audi dhuron vetura luksoze për futbollistët

Futboll

Audi dhuron vetura luksoze për futbollistët

Më: 26 shkurt 2021 Në ora: 11:49
Audi dhuron vetura luksoze për futbollistët

Futbollistët e Real Madridit kanë sponzor gjigantin gjerman të veturave, AUDI, dhe çdo vit marrin nga një veturë të re.

Kjo ceremoni u zhvillua të hënën, ku të gjithë anëtarët e skuadrës së parë, zgjodhën nga një model si dhuratë nga Audi.

Mediat kanë zbuluar edhe modelet që zgjodhën futbollistët e klubit spanjoll:

Alvaro Odriozola – A7 Sportback 50 TDI quattro tiptronic

Lukas Vazques – A7 Sportback 55 TFSI quattro S tronic

Marselo Vijera – A7 Sportback 50 TDI quattro tiptronic

Marco Asensio – A7 Sportback 55 TFSIe quattro tiptronic

Rafael Varane – e- tron Sportback 55 quattro

Vinisijus Junior- e- tron Sportback 55 quattro

Karim Benzema – Q5 40 TDI quattro S tronic

Marijano Dijas – Q7 50 TDI quattro tiptronic

Andrij Lunin – Q7 50 TDI quattro tiptronic

Rodrigo Goes – Q7 50 TDI quattro tiptronic

Tibo Kurtoa- Q7 50 TDI quattro tiptronic

Dani Carvahal – Q7 50 TDI quattro tiptronic

Naćo Fernandes- Q7 50 TDI quattro tiptronic

Isco- Q7 50 TDI quattro tiptronic

Luka Modrić- Q8 50 TDI quattro tiptronic

Eder Militao – Q8 50 TDI quattro tiptronic

Ferland Mendi – Q8 50 TDI quattro tiptronic

Toni Kroos – Q8 50 TDI quattro tiptronic

Eden Azar – Q8 50 TDI quattro tiptronic

Carlos Casemiro – RS 7 Sportback quattro tiptronic

Fede Valverde – RS Q8 quattro tiptronic

Sergio Ramos – RS 6 Avant quattro tiptronic

Zinedine Zidane- RS 6 Avant quattro tiptronic.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat