Alessandro Del Piero nis një punë të re

Futboll

Alessandro Del Piero nis një punë të re

Më: 5 mars 2021 Në ora: 17:23
Alessandro Del Piero nis një punë të re

Legjenda e futbollit italian dhe klubit të Juventusit, Alessandro Del Piero, ka nisur një punë të re.

Edhe puna e tij e re do të jetë i lidhur me futbollin, pasi 46 vjeçari nga tash e tutje do jetë analist në “ESPN”.

“Ne jemi të lumtur që e konfirmojmë se Del Piero është bashkuar në studiot tona si analist” – thuhet në njoftimin e dhënë nga gjiganti televiziv.

Në anën tjetër, edhe ish-reprezentuesi i Kombëtares së Italisë është shprehur i lumtur me punën e tij të re.

Del Piero u pensionua nga futbolli aktiv në vitin 2014, teksa gjatë karrierës së tij ka luajtur për Padovan, Juventusin, Sydneyn dhe Delhi Dynamosyin.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat