Mehmedi me Wolfsburgun duarthatë

Futboll

Mehmedi me Wolfsburgun duarthatë

Nga: K.G. Më: 6 mars 2021 Në ora: 17:27
Mehmedi me Wolfsburgun duarthatë

Admir Mehmedi u aktivizua nga minuta e 46-të për Wolfsburgun, por dolën duarthatë nga stadiumi i Hoffenhemit. 

Wolfsburgu pëson humbje me rezultat 2:1 nga Hoffenheimi, në takimin e javës së 24-të në Bundesliga I. 

Të tre golat u shënuan në 45 minuta e parë. Futbollistët Baumgartner (8'), Kramariç (41') shënuan për Hoffenheimin dhe Weghorst (23') për Wolfsburgun.

Wolfsburg aktualisht është në vend të tretë me 45 pikë dhe Hoffenheimi i 11-ti me 30 sosh pas 24 jave në Bundesliga I.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat