De Laurentiis thyen heshtjen publike, lëvdon Gattuson dhe skuadrën

Futboll

De Laurentiis thyen heshtjen publike, lëvdon Gattuson dhe skuadrën

Më: 22 mars 2021 Në ora: 08:18
Aurelo De Laurentiis

Presidenti i Napolit, Aurelo De Laurentiis ka thyer heshtjen të cilën klubi kishte që nga 14 shkurti.

Napoli përballej me disa probleme të brendshme, ku flitej shkarkimi i Gattusos dhe zëvendësimi i tij.

Napoli pas presionit mediatik, kishte vendosur që asnjë zyrtar i klubit të mos prononcohej për media. Pra, ata nuk janë prononcuar që nga 14 shkurti, as në konferencat për shtypin pas ndeshjeve.

Por, pas fitores së djeshme ndaj Romës, presidenti i Napolit, Aurelio De Laurentiis, i cili ka thyer heshtjen përmes llogatisë së tij në rrjetin social, Twitter.

“Bravo Gattuso, bravo skuadra. Përpara kështu! Forza Napoli”, kishte shkruar De Laurentiis në Twitter.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat