Atletico kërkon kreun

Futboll

Atletico kërkon kreun

Më: 11 prill 2021 Në ora: 12:39
Atletico kërkon kreun

 Atletico Madrid sërish në Andaluzi për të rimarrë kreun!

Kampionati spanjoll do të vijë me dy takime mjaft interesante, teksa Valencia do të presë Real Sociedad në orën 16:15, ndërsa në mbrëmje, në orën 21:00 Atletico e Madridit do të luajë transfertën e dytë andaluziane në harkun e pak ditëve.

Pas humbjes minimale ndaj Sevillas fundjavën e kaluar dhe fitores së Realit mbrëmë në El Classico, skuadra e Simeones ka dorëzuar përkohësisht kreun te “Los Blancos”, ndaj do të kërkojë tre pikët sot ndaj Betisit, për të rimarrë vendin e parë.

Reali kryeson renditjen me 66 pikë, sa ka edhe Atletico dhe Barcelona është në pozitë e tretë me 65 sosh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat