Xhevdet Shabani hyn në histori të Dritës, bëhet golashënuesi më i mirë i klubit gjilanas

Futboll

Xhevdet Shabani hyn në histori të Dritës, bëhet golashënuesi më i mirë i klubit gjilanas

Më: 12 prill 2021 Në ora: 09:16
Xhevdet Shabani

Xhevdet Shabani ishte heroi i Dritës në fitoren e djeshme ndaj Llapit (2:4) duke shënuar dy gola në Podujevë.

Me dygolëshin e djeshëm, Shabani ka arritur të hyjë në histori të klubit gjilanas.

Shabani ka shkuar në kuotën e 63 golave dhe 41 asistimeve, të cilën e ka bërë në 237 ndeshje.

Në lidhje me arritjet e Shabanit ka shkruar edhe klubi i Dritës në rrjetin social “Facebook”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat