Afera Superliga përfshin në mënyrë të pashmangshme disa pasoja

Futboll

Afera Superliga përfshin në mënyrë të pashmangshme disa pasoja

Më: 22 prill 2021 Në ora: 12:38
Afera Superliga përfshin në mënyrë të pashmangshme disa pasoja

Afera Superliga përfshin në mënyrë të pashmangshme disa pasoja. Diçka ndryshon, sepse janë krijuar tensione që duan pak kohë për tu zhdukur.

Urbano Cairo, presidenti i Torinos, ka kërkuar dorëheqjen e Giuseppe Marotta dhe Paolo Scaroni nga Këshilli i Serie A.

Në fakt, La Gazzetta dello Sport zbulon se Scaroni kishte futur një klauzolë specifike në kontratën e Milanit për t’u bashkuar me Super League: “jemi ok”, për sa kohë që nuk shkon kundër miratimit të FIGC dhe UEFA.

Do të jetë e nevojshme të shihet në asamblenë e ardhshme të Lega Serie A presidenti kuqezi në të vërtetë do të japë dorëheqjen.

Florentino Perez, presidenti i Real Madrid, tha se Juventusi dhe Milani janë ende brenda projektit Super League.

Por është diçka që nuk duket se është e destinuar të vijë në jetë së shpejti.

Ndjesia është se gjithçka do të shtyhet, edhe sepse duket e nevojshme të ndryshosh formulën dhe të gjesh kushtet e duhura për të filluar një konkurs të tillë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat