Deschamps: Do të kemi edhe një sfidë të tretë, me Portugalinë

Futboll

Deschamps: Do të kemi edhe një sfidë të tretë, me Portugalinë

Më: 18 qershor 2021 Në ora: 19:44
Deschamps: Do të kemi edhe një sfidë të tretë, me Portugalinë

“Nesër ne luajmë në orën 15:00 dhe në fakt pas Gjermanisë gjithmonë u stërvitëm në këtë orar për t’u përshtatur”.

Didier Deschamps, trajneri i Francës, flet në prag të ndeshjes në Budapest kundër Hungarisë: “Pavard? Nesër ai është në dispozicion. Mbappè? Ai është i aftë të ndryshojë rrjedhën e çdo ndeshjeje”.

“Në një turne si ky është e rëndësishme, por jo vendimtare, të fitosh ndeshjen e parë, por ekziston edhe ajo e dyta, një angazhim për të cilin mendoj në një mënyrë pozitive.

Ne duam të kualifikohemi për në raundin e eliminimit direkt sa më shpejt të jetë e mundur, kjo është ajo që vlen, dhe unë duhet të mendoj me kujdes për formacionin, sepse do të kemi edhe një sfidë të tretë, me Portugalinë.

Griezmann? Ndonjëherë sakrifikohet shumë duke mbrojtur dhe kthyer.

Por nëse bëj ndonjë ndryshim kundër Hungarisë, do ta zbuloni nesër”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat