Ky e ndali Francën

Futboll

Ky e ndali Francën

Më: 19 qershor 2021 Në ora: 18:26
Ky e ndali Francën

Marco Rossi, që në vitin 2011 drejtonte në Serie C italiane, kategoria e tretë, në fund të asaj eksperience, nuk arriti të gjente ekip në Itali dhe u detyrua të emigronte në Hungari për një vend pune…

E nisi aty dhe pas klubeve mori kombëtaren, duke arritur ta kualifikojë në kampionatin Europian dhe sot duke arritur një kënaqësi edhe më të madhe, pasi ndali Francën kampione bote 1-1 në Budapest!

Didier Deschamps, trajneri i Francës, e komentoi kështu barazimin ndaj Hungarisë:

“Në pjesën e parë kemi pasur një mundësi ku mund të kemi shënuar, mund të kemi luajtur me vendosmëri dhe loja mund të kishte shkuar ndryshe. Ne gjithashtu kishim kohë për të shënuar më shumë gola por nuk mjaftoi”.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat