Tetova trajneri i ri i Ulpianës

Futboll

Tetova trajneri i ri i Ulpianës

Më: 20 qershor 2021 Në ora: 14:44
Edlir Tetova

Klubi i Ulpianës nga qyteti i Lipjanit do të bëj gara sezonin e ardhshëm në Superligën e Kosovës.

Ata në sezonin e ri do të udhëhiqen nga trajneri shqiptar, Edlir Tetova.

Lajmin e ka konfirmuar vet Tetova i cili tha se prezantimi i tij do të bëhet në ditët në vijim.

Ulpiana arriti të shpallej kampion në grupin e saj në Ligën e Parë. Trajner i Ulpianës sezonin e kaluar ishte Fadil Ademi.

Tetova është 28 vjeçar dhe në të kaluarën ka punuar si ndihmëstrajner te Skendërbeu, Kukësi dhe Tirana.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat