VAR-i në Superiore futet në të njëjtën kohë me Serie B

Futboll

VAR-i në Superiore futet në të njëjtën kohë me Serie B

Më: 28 korrik 2021 Në ora: 15:16
VAR-i në Superiore futet në të njëjtën kohë me Serie B

Teknologjia VAR do të implementohet në Shqipëri vitin e ardhshëm.

Kjo teknologji do të jetë arritje më vete në futbollin tonë për të shmangur sa më tepër gabimet e arbitrave. Në sezonin e ardhshëm do të përdoret VAR edhe në Serinë B të Italisë, duke sjellë një risi dhe në kategorinë që vjen pas Serië A.

Teknologjia VAR ka sjellë mjaft aspekte pozitive në botën e futbollit, pasi arbitrat e kanë më të lehtë të japin një verdikt.

Aplikimi i saj në Superligën e Shqipërisë tregon që ky kampionat është në vijë me kampionatet europiane.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat