Giroud: Shumë gjëra kanë ndodhur javët dhe muajt e fundit

Futboll

Giroud: Shumë gjëra kanë ndodhur javët dhe muajt e fundit

Më: 26 shtator 2021 Në ora: 17:39
Giroud: Shumë gjëra kanë ndodhur javët dhe muajt e fundit

Olivier Giroud ka realizuar 2 gola me Milanin por pastaj Covid dhe demtimi e penguan, por sulmuesi i Milanit ende beson se sivjet e mbyll me 15 gola…

Ai dha një intervistë për gazetën franceze Telefoot, duke u fokusuar në disa çështje që kanë të bëjnë me Milanin dhe ekipin e tij kombëtar:

“Shumë gjëra kanë ndodhur javët dhe muajt e fundit. Milani?

Zgjedhja ishte e qartë, nuk kishte 15 klube të interesuara për të më marrë. Unë isha një tifoz i Milanit të madh kur isha më i ri, Papin, Van Basten, Baresi. Për mua është një krenari e madhe që kam qenë në gjendje të nënshkruaj në këtë klub. Shpresoj të argëtohem këtu”.

Për golin e parë me Milanin: “Ishte diçka që nuk më kishte ndodhur që nga mesi i marsit. Ishte një ndjenjë lumturie të luaja si titullar dhe të argëtohesha si në rininë time të hershme. Nuk mendoj se mund te kërkoja më shumë, sinqerisht “.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat