Shaqiri asiston në Amerikë, kjo është nota për të

Nga: Kemajl Goca Më: 13 mars 2022 Në ora: 11:57

Futbollisti Xherdan Shaqiri tre ndeshje ka vetëm një asistim, por ende nuk ka shënuar golin e tij personal!

Ai e ndihmoi ekipin e tij Chicago Fires të ngadhënjeu në udhëtim, me rezultat 2:0 ndaj DC United, në ndeshjen e javës së tretë të Konferencës Lindore në kampionatin amerikan.

Chicago importon tre pikë të mëdha, skuadër që nuk njeh humbje në tre takimet e para, ka një fitore e dy barazime dhe nuk pësuar asnjë gol për 270 minuta, ka goldallimin 2:0.

Shaqiri asistoi në minutën e 32-të, ndërsa Ivanov shënoi dhe Bornstein vulosi fitoren 0:2 në minutën e 80-ta.

Shaqiri u paraqit standard, u vlerësuar me notë 7.2 nga faqja e specializuar “Sofascore”. Lojtar i ndeshjes është Rafael Czichos (Chicago Fire) me notën 8.4.