Ish-legjenda e Liverpoolit shpërthen pas humbjes ndaj Realit

Më: 22 shkurt 2023 Në ora: 11:21
Jamie Carragher

Jamie Carragher, një legjendë e Liverpoolit pasi veshi fanellën e tij legjendare të kuqe nga viti 1996 deri në 2013, ishte shumë kritik ndaj ish-ekipit të tij pas humbjes së tyre të thellë 2-5 kundër Real Madrid.

“Ka qenë një ndeshje katastrofike, një turp! Ne kemi justifikuar gjithë sezonin, por pjesa e dytë ka qenë një fatkeqësi. Liverpooli ishte kaotik, e turpshme. Ne vetëm jemi justifikuar gjatë gjithë sezonit, arsyet pse ata nuk po ecin aq mirë sa në sezonet e tjera, por pjesa e dytë ishte një turp.

Kjo skuadër kishte një rekord të shkëlqyer në mbrojtje sezonin e kaluar, por ne dimë se mesfusha nuk ka më energjinë që kishte atëherë dhe sulmuesit nuk shtypin ose sigurisht nuk kanë kohezionin që kishin më parë”, tha Carragher për ndeshjen.

Carragher vlerësoi lojën e mrekullueshme të Real Madrid gjithashtu:

“Së pari duhet të them se çfarë paraqitje e jashtëzakonshme nga Reali. Të vish në Anfield në një ndeshje Championsi dhe të shkatërrojë Liverpoolin ashtu është e jashtëzakonshme”, përfundoi ai.