Nantes merr pikën e parë të sezonit

Më: 25 gusht 2023 Në ora: 23:28

Nantes-Monaco ndajnë pikët në ndeshjen e javës së tretë të Ligue 1, me sfidën që u mbyll me barazimin 3-3.

Ishin vendasit ata që zhbllokuan takimin, me Mostafa Mohamed që realizoi nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 5’, teksa në minutën e 15’ Castelleto dyfishoi avantazhin.

Ndërsa në minutën e 27’ Minamino shënoi për miqtë, duke ngushtuar diferencën.

Në nisje të fraksionit të dytë, më saktë në minutën e 48’ Mostafa Mohamed dotë realizonte golin e tretë për “kanarinat”.

Monaco u kundërpërgjigj dhe në minutën e 59’ Ben Yedder rihapi sfidën, teksa në minutën e 86’ Boadu realizoi golin e barazimit dhe vulosi këtë takim.

Në fund gjithçka u mbyll me barazimin 3-3, me Nantes që merr pikë e parë të sezonit dhe renditet në vend të 15-të, teksa Monaco kryeson me shtatë pikë.