Mulaj 2 gola, Krasniqi 1 e Hajrullahu autogol! Asistojnë Ajdini, Qarri e Toma në Zvicër

Nga: K. G. Më: 5 nëntor 2023 Në ora: 20:44
Allbin Krasniqi

Futbollisti Liridon Mulaj ka realizuar dy gola, Albin Krasniqi një  dhe Alban Ajdini, Mërgim Qarri e Bastien Toma kanë asistuar.
Lausanne Ouchy doli kokulur në përballje me St,. Gallen, duke pësuar humbje me rezultat 5:2 nga St. Galleni.

Mulaj ka shënuar në minutën e 35-të e 42-të pas asistimit të Qarrit dhe Ajdinit në golin e dytë.

Lavdrim Hajrullahu, Qarri, Mulaj e Ajdini u paraqitën standardë për Lausannen.

Hajrullahu shënoi autogol.

Albin Krasniqi u paraqit në minutën 70-të dhe Betim Fazliji në atë të 84-tën për St. Gallen.

Krasniqi shënoi pas asistimit të Tomës.

Bastien Toma u zëvendësua në minutën e 86-të.

Për St. Gallen shënuan Akolo (17'), Schmidt (48'), Geubbels (54'-  autogol), Hajrullahu (57’)  e Krasniqi (85').

Pas javës së 13-të në kampionatinj zviceran, St. Gallen renditet në vend të tretë me 24 pikë e Lausanne në të 11-tin e 10.