Ky është klubi më i populluar në Botë - Bota Sot
Ky është klubi më i populluar në Botë

Futboll

Ky është klubi më i populluar në Botë

Më: 22 gusht 2018 Në ora: 22:28
Foto ilustrim

Real Madrid ka qenë “fjala e fundit” e futbollit në pesë vitet e fundit.

Galaktikët arritën të fitojnë katër herë Ligën e Kampionëve, madje duke triumfuar tri herë radhazi.

Në një hartë të publikuar, shihet skuadrat më të populluara në botë në shtete të ndryshme.

Real Madrid e ka primatin duke u renditur e para në 97 shtete të botës.

Madrilenët janë të parët edhe në Kosovë.

Të dytët në botë janë Arsenal, ndërsa pas tyre Manchester United, Liverpool dhe Barcelona. 

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat