Pronari i Fulhamit, gati të blejë stadiumin ‘Wembley’ - Bota Sot
Pronari i Fulhamit, gati të blejë stadiumin ‘Wembley’

Futboll

Pronari i Fulhamit, gati të blejë stadiumin ‘Wembley’

Më: 26 shtator 2018 Në ora: 16:57
Pronari i Fulhamit, gati të blejë stadiumin ‘Wembley’

A ka çdo gjë një çmim? Për federatën angleze të futbollit, me sa duket, po. Dhe ai është 600 milionë funte. As më pak e as më shumë, por atë që konsiderohet tempulli i futbollit. Sipas mediave amerikane, Shaid Khan, pronar i Fulhamit dhe skuadrës së futbollit amerikan, Jacksonvile Jaguar, ka arritur një marrëveshje me Federatën e Futbollit për blerjen e stadiumit të Wembleyt. Një zgjedhje jo e lehtë për institucionin më të lartë të sportit më të dashur në vendin ishullor, por në këtë mënyrë ata shpresojnë të rrisin infrastrukturat në nivelin lokal dhe shkollave të futbollit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...