“Komitët” vazhdojnë me ofendimet për shqiptarët - Bota Sot
“Komitët” vazhdojnë me ofendimet për shqiptarët

Futboll

“Komitët” vazhdojnë me ofendimet për shqiptarët

Më: 21 tetor 2018 Në ora: 16:44
Stadiumi i Shkupit

Sot në  qytetin e Shkupit po zhvillohet ndeshja futbollistike në mes Vardarit dhe Shkëndisë.

Dhe derisa në terren po luhet një ndeshje korrekte në tribuna kanë nisur fyerjet e një grupi të tifozëve maqedonas, ‘Komitët’ në drejtim të shqiptarëve.

Fjalët më të shpeshta ofenduese që përdoreshin ishin “Shqiptarë i vdekur është shqiptarë i mirë”

Deri më tani nuk ka ndonjë reagim nga delegati i ndeshjes.

Shkëndija është duke avancuar deri në minutat e fundit të ndeshjes (89’).

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...