Maqedonia fton 6 shqiptarë për Ligën e Kombeve - Bota Sot
Maqedonia fton 6 shqiptarë për Ligën e Kombeve

Futboll

Maqedonia fton 6 shqiptarë për Ligën e Kombeve

Nga: R.Ibrahimi Më: 8 nëntor 2018 Në ora: 13:29
Enis Bardhi

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Maqedonisë në futboll, Igor Angellovski, ka publikuar listën e futbollistëve për dy ndeshjet e fundit në grupin “D” të Ligës së Kombeve, kundër Lihtenshtajnit me 16 nëntor në Vaduz dhe tre ditë më vonë ndaj Gjibraltarit në Shkup.

Ai ka ftuar 6 shqiptarë, si Visar Musliu (Shkëndija), Arijan Ademi (Dinamo Zagreb), Enis Bardhi (Levante),  Ferhan Hasani (Al-Raed). Egzon Bejtullai (Shkëndija) dhe Ezgjan Alioski (Leeds).

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat