Atletico Madrid kërkon mesfushorin e United - Bota Sot
Atletico Madrid kërkon mesfushorin e United

Futboll

Atletico Madrid kërkon mesfushorin e United

Më: 14 nëntor 2018 Në ora: 13:09
Ander Herrera

Diego Simeone synon ta përforcojë mesfushën gjatë afatit kalimtar të janarit.

Atletico Madrid ka shfaqur interesim për mesfushorin e Manchester United, Ander Herrera, kontrata e të cilit përfundon në muajin qershor të vitit të ardhshëm.

Edhe pse së fundmi është raportuar se “Djajtë e Kuq” i kanë ofruar rinovimin 29-vjeçarit, për momentin mes palëve nuk kanë nisur bisedimet, çka do të thotë se duke nisur që nga muaji janar, përfaqësuesit e mesfushorit mund të kontaktojnë me një klub tjetër, e më pas nëse arrihet një akord, në qershor ai mund të largohet me si lojtar i lirë.

Simeone dëshiron që të ketë një mesfushorë me tipare të reprezentuesit spanjoll dhe në janar pritet të bëjë një ofertë për të.

Herrera u bashkua me Manchester United në vitin 2014, nga Athletic Bilbao, ndërsa ai ka bërë 169 paraqitje me anglezët, duke shënuar 17 gola.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...