James Rodriguez mungon disa javë për shkak të lëndimit - Bota Sot
James Rodriguez mungon disa javë për shkak të lëndimit

Futboll

James Rodriguez mungon disa javë për shkak të lëndimit

Më: 14 nëntor 2018 Në ora: 16:55
James Rodriguez

Bayern Munichu ka marrë lajme negative nga stafi mjekësor për gjendjen e James Rodriguez.

Anësori i rrezikshëm i gjigantit gjerman, James Rodriguez, pësoi një dëmtim natyra e të cilit tash është konfirmuar nga klubi bavarez.

Bayerni ka konfirmuar se ai do të mungojë disa javë për shkak se ka dëmtuar ligamentet e gjurit.

Lëndimi i James u shkaktua në stërvitjen e të martës.

Mittelfeldspieler James Rodriguez hat im Training einen Außenbandteilriss im Knie zugezogen und wird dem FC Bayern mehrere Wochen fehlen.

James kështu do të jetë mungesa e radhës për Bayernin në vazhdën e shumë mungesave që ka skuadra gjermane.

Bayerni dihet se ka një seri rezultatesh negative dhe së fundmi u mposht nga Dortmundi në udhëtim me rezultat 3-2.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...