Prekazi: Grupi i vështirë, Anglia favorite - Bota Sot
Prekazi: Grupi i vështirë, Anglia favorite

Futboll

Prekazi: Grupi i vështirë, Anglia favorite

Nga: Reshat Ibrahimi Më: 11 dhjetor 2018 Në ora: 18:28
Prekazi: Grupi i vështirë, Anglia favorite

Kosova dhe Shqipëria do të përballen për herë të parë në eliminatorët e Euro 2021. Të dyja kombëtaret bëjnë pjesë në grupin 3 së bashku me Anglinë, Austrinë, Turqinë dhe Andorrën. Ndeshjen e parë Kosova e ka më 5 qershor 2019 kundër Andorrës si mysafire, kurse me Shqipërinë do të takohen me 15 tetor 2019 po si udhëtuese. “Grupi është shumë i fortë, por ne do të japim maksimumin. Është ende herët të flasim për gjasat e Kosovës dhe ndeshjet me Shqipërinë. Për mua Anglia është favorit i grupit tonë”, ka deklaruar përzgjedhësi i Kosovës U-21, Rafet Prekazi.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...